سزارین اندام تصویر سرگرمی هالیوودی

سزارین: اندام تصویر سرگرمی هالیوودی کیم کارداشیان سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری من و او با هم زندگی می‌کنیم / صداپیشه «جیگر» در کلاه قرمزی

روزنامه جام جم با کاظم سیاحی، گوینده عروسک جیگر مصاحبه کرده هست. بخشی از این مصاحبه را می خوانید: سال گذشته زمانی که سری تازه مجموعه کلاه قرمزی ضبط می شد

من و او با هم زندگی می‌کنیم / صداپیشه «جیگر» در کلاه قرمزی

صداپیشه «جیگر» در کلاه قرمزی: من و او با هم زندگی می کنیم

عبارات مهم : طراحی

روزنامه جام جم با کاظم سیاحی، گوینده عروسک جیگر مصاحبه کرده است.

بخشی از این مصاحبه را می خوانید:

سال گذشته زمانی که سری تازه مجموعه کلاه قرمزی ضبط می شد، فکر می کردید عروسک جیگر به این میزان مورد استقبال قرار گیرد و مردم دوستش داشته باشند؟
هنوز بدرستی نمی دانم امسال میزان استقبال از عروسک جیگر چگونه است و او چقدر توانسته مردم را با خود همراه کند. جیگر چند سالی است که به جمع عروسک های مجموعه کلاه قرمزی اضافه شده، همه عروسک های این مجموعه طرفداران زیادی دارند و جیگر هم علاقه مندان خاص خود را دارد.

اگر سری به اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مانند اینستاگرام و توییتر بزنید، طرفداران جیگر را پیدا خواهید کرد.
خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاده! این استقبال به لطف کار خوب مردها طهماسب و جبلی رخ داده هست. عروسک های مجموعه کلاه قرمزی به مرور وقت هم پخته تر شده است اند و هم زوایای تازه ای از شخصیت آنها نمایش داده می شود. همه عروسک ها در هر سری رشد می کنند و شاید به همین علت است که مردم را با خود همراه می کنند.

این پختگی و رشد شخصیت جیگر در فیلمنامه طراحی شده است یا خود شما هم شاخصه هایی را به او اضافه کردید؟
هر کاری که ما انجام می دهیم با نظارت مردها جبلی و طهماسب هست. بر اساس طراحی آنهاست که در هر سری از مجموعه کلاه قرمزی چه بخشی از شخصیت عروسک ها نشان داده شود و آنها تا چه اندازه رشد کرده و پررنگ شوند.

بر اساس همین طراحی هاست که عروسک هایی مانند کلاه قرمزی و پسرخاله تقریبا به حاشیه رفته اند و عروسک هایی مانند گابی و جیگر پررنگ تر شده است اند؟
کلاه قرمزی و پسرخاله زیاد از بیست و پنج سال است در این مجموعه حضور دارند و به نظرم کامل شده است اند، ولی این که این عروسک ها به حاشیه رفته اند را قبول ندارم، چون اگر این دو شخصیت نباشند کلا مجموعه اعتبارش را از دست می دهد. کلاه قرمزی و پسرخاله جای ثابت و طرفداران خود را دارند. اعتقاد دارم این دو تا در مرکز قصه ها قرار دارند تا بقیه دیده شوند.

شخصیت جیگر نه بزرگ است و نه بچه. به همین دلیل، هم فرزند ها دوستش دارند و هم آدم بزرگ ها با او ارتباط برقرار می کنند. خود شما وارد 40 سالگی شده است اید و در این سن این قدر خوب می توانید جیگر را بین مردم عزیز کنید؛ شخصیت خود شما بزرگسال است یا آدم بزرگی هستید که کودک درون تان فعال و سرزنده است؟
همه شخصیت هایی که در مجموعه کلاه قرمزی حضور دارند دنیا را از دریچه نگاه کودکان می بینند به همان سادگی و بدون پیچیدگی. جیگر هم مانند دیگر عروسک ها، کودکی است با شاخصه های منحصر به فرد خودش. او همه چیز را راحت می بیند و آنچه می خواهد را به زبان می آورد هر چند قانع کردن او زیاد هم سخت نیست.

مجموعه کلاه قرمزی به مناسبت نوروز تولید می شود در وقت هایی که مشغول ساخت آن نیستید آیا به جیگر فکر می کنید که در وقت تولیدش می توانید او را همچنان دوست داشتنی ارائه کنید ؟
بله ! جیگر از آن شخصیت هایی است که هر لحظه در گوشه ذهنم است و با او زندگی می کنم. معمولا دو سه ماه قبل از ضبط تمرین و روخوانی را شروع می کنیم در این دوره شخصیت او پررنگ می شود و همه ما تلاش می کنیم او خلاق تر و دوست داشتنی تر شود، ولی واقعیت این است از وقت حضورش در مجموعه کلاه قرمزی هر لحظه در ذهنم است و به او فکر می کنم.گاهی حتی در موقعیت های خاصی که قرار می گیرم به این فکر می کنم اگر الان جیگر بود چه واکنشی نشان می داد؟

شما در تئاتر و تلویزیون نقش های زیادی بازی کرده اید، ولی با نقش جیگر بین مردم محبوب شدید حتی بین افراد خاص که کمتر تلویزیون نگاه می کنند، فکر می کردید با یک شخصیت عروسکی اینقدر معروف شوید؟
هر نقشی وحشت های خودش را جهت بازیگر یا گوینده دارد ؛ این که آیا این نقش را مردم دوست خواهند داشت یا نه ! مجموعه کلاه قرمزی این امتیاز را دارد که سازندگان آن بخصوص مردها جبلی و طهماسب آنقدر کار بلد هستند که می توان چشم بسته به آنها اعتماد کرد و مطمئن بود نتیجه کار خوب خواهد شد و مردم با آن ارتباط برقرار کرده و دوستش خواهند داشت.چند نسل با مجموعه کلاه قرمزی خاطره دارند و همین آینده را روشن می کند و نشان می دهد راهی که گزینش کرده ایم راه خوب و روشنی هست. در شروع حضور شخصیت جیگر در مجموعه کلاه قرمزی وحشت هایی داشتم، ولی به مرور وحشت هایم جایش را به اعتماد داد.

من و او با هم زندگی می‌کنیم / صداپیشه «جیگر» در کلاه قرمزی

واژه های کلیدی: طراحی | عروسک | مجموعه | کلاه قرمزی | مجموعه کلاه قرمزی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz